THIOVIT 60g

Tento produkt ešte nebol hodnotený Napísať hodnotenie
1,16
Bez DPH: 0,97€
Dostupnosť:
Skladom
Kód produktu:
div_437

ZdieľaťJe kontaktný prípravok na báze síry. Vyznačuje sa protektívnym účinkom, rýchlym nástupom účinnosti a reziduálnym pôsobením proti hubovým patogénom zo skupiny múčnatiek a s vedľajším účinkom proti roztočcom.

Používa sa na ochranu jabloní proti múčnatke jabloňovej, uhoriek a tekvicovej zeleniny proti múčnatke uhorkovej, mrkvy a petržlenu proti múčnatke mrkvovej, viniča proti múčnatke, okrasných rastlín proti múčnatke a jahôd proti múčnatke jahodovej.

Nová progresívna formulácia zásadným spôsobom minimalizuje riziko poškodenia v dôsledku fytotoxicity, a to aj pri vysokých denných teplotách a silnom slnečnom svite.

Pre ošetrenie jabloní sa odporúča termín v štádiu myšieho uška a po odkvete. Ošetrenie je možné opakovať v 5-10 dňových intervaloch.

Ošetrenie viniča proti múčnatke je optimálne pri dosiahnutí dĺžky výhonov 20 cm a ďalej v intervaloch 5-10 dní. Pri ochrane viniča proti erinóze a akarinóze je potrebné Thiovit aplikovať po reze, tesne pred rašením.

Thiovit je vhodnou alternatívou do všetkých situácii, keď potrebujeme obmeniť a prestriedať prípravky proti múčnatke rýchle pôsobiacim kontaktným prípravkom s odlišným mechanizmom účinku.

PRÍPRAVA POSTREKOVEJ KVAPALINY:
Odmerané množstvo prípravku za stáleho miešania vsypte do nádrže naplnenej do polovice vodou a za stáleho miešania doplňte na stanovený objem. Prázdny obal z tohto prípravku vypláchnite vodou, a to ručne (3 krát po sebe). Výplachovú kvapalinu vlejte do nádrže postrekovača. Pri príprave zmesí je zakázané miešať koncentráty, prípravky vlejte do nádrže oddelene. Pripravte si len také množstvo postrekovej kvapaliny, ktoré spotrebujete.

Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.


Použitie v iných krajinách ako SR (v SR tieto použitia nie sú povolené):

Múčnatka na trávach:
Múčnatka sa prejavuje belavými povlakmi na listoch tráv. Napáda predovšetkým tienené a nepravidelne kosené porasty. Ochrana - opakované postreky ohrozených porastov. Aplikujte 30g v 10l vody na 100m2

Trávy - semenné porasty proti septorióze aplikujte 20g v 10l vody na 100m2

Pšenica, raž, jačmeň proti múčnatke trávovej aplikujte 30g v 10l vody na 100m2.PlodinaŠkodlivý činiteľKoncentrácia v %Dávka na 10 litrov vodyČakacia lehota v dňochPovolené kombinácie a poznámky
jabloneMúčnatka jabloňová 60g3 dni podľa návodu 
viničMúčnatka viniča 60g3 dnipred kvitnutím (stolové hrozno)
viničMúčnatka viniča 40g3 dnipo odkvitnutí (stolové hrozno)
viničMúčnatka viniča 60g42 dnípred kvitnutím (na víno)
viničMúčnatka viniča 40g42 dnípo odkvitnutí (na víno)
viničErinóza na viniči 150 - 200gAT 
viničAkarinóza na viniči 150 - 200gAT 
jahodyMúčnatka jahôd 30-40gAT 
uhorkyMúčnatka na uhorkách 30g3 dni 
tekvicová zeleninaMúčnatka na uhorkách 50g3 dni 
okrasné rastlinyMúčnatka na okrasných rastlinách 30-50gAT 
mrkvaMúčnatka na mrkve a petržlene 30g3 dni 
petržlenMúčnatka na mrkve a petržlene 30g3 dni
Napísať hodnotenie