SYLLIT 10g

Tento produkt ešte nebol hodnotený Napísať hodnotenie
1,10
Bez DPH: 0,92€
Dostupnosť:
Skladom
Kód produktu:
div_424

Zdieľať

 

Postrekový KONTAKTNÝ fungicídny prípravok s LOKÁLNE-SYSTÉMOVÝM účinkom, vo forme dispergovateľného prášku určený na ochranu ovocných drevín a ruží proti hubovým chorobám.

ÚČINNÁ LÁTKA:
65% dodine, t.j. n-dodecylguanidium acetát

UPOZORNENIE!
Syllit® 65 - fungicídny prípravok s účinnou látkou dodine 65 %. Prípravok je klasifikovaný ako škodlivý (Xn).
Neaplikujte v blízkosti hladín tečúcich a stojatých vôd! Dodržujte ochrannú zónu! Uložte mimo dosah zvierat!

Pôsobenie prípravku
Prípravok Syllit® 65 pôsobí ako fungicíd s lokálne hĺbkovým účinkom. Optimálnu účinnosť vykazuje pri preventívnom použití, má však i kuratívne účinky (2-3 dni po infekcii).

Odporúčania pre aplikáciu
Nižšie koncentrácie sa používajú v jadrovinách po odkvitnutí, pri preventívnom ošetrení a kratších intervaloch medzi postrekmi, vyššie koncentrácie pri silnejšom infekčnom tlaku.
Čerešňa, višňa - prvé ošetrenie sa robí 3-4 týždne po odkvitnutí, ďalšie asi o 10 dní.
Broskyňa - ošetrujte pred rašením, pri chladnom počasí postrek zopakujte za 7-14 dní.
Marhuľa - ošetrujte po odkvitnutí.

Upozornenie:
Syllit® 65 nie je možné miešať so silne alkalickými prípravkami, s olejovými, sírnymi prípravkami a bordeauxskou zmesou!

Príprava postrekovej kvapaliny
Odvážené množstvo prípravku rozmiešajte v menšom množstve vody na riedku kašu, vlejte za stáleho miešania do nádrže postrekovača naplnenej do polovice vodou a doplňte na požadovaný objem.
Pri príprave zmesí je zakázané miešať koncentráty, prípravky vlievajte do nádrže oddelene. Najskôr rozpustite práškové prípravky, až potom vlejte tekuté. V prípade registrovaných TM zmesí Syllit® 500 SC pridávajte ako prvý v poradí. Vždy kontrolujte fyzikálnu kompatibilitu tankmixov v menšej nádobe pri správnom nariedení. Kontrolujte možnosť vzniku zrazenín v tejto vzorke po 10 min odstátia! Účinná látka dodine nie je miešateľná s nasledovnými účinnými látkami: captan, chlorpyriphos, dinocap, fenoxycarb, triadimefon, zinok, listové hnojivá, síra, meď.

Použite dostatočné množstvo postrekovej tekutiny (1000 – 1500 l/ha pre jadroviny a 800 – 1000 l/ha pre broskyne), alebo (výkonné postrekovacie zariadenie), aby boli stromy dokonale ošetrené a pokryté postrekovou kvapalinou. V prípade rosičov resp. postrekovačov pracujúcich s nižšími dávkami postrekovej tekutiny je možné dávku postrekovej tekutiny adekvátne znížiť v zmysle technických parametrov a výkonov konkrétneho zariadenia.PlodinaŠkodlivý činiteľKoncentrácia v %Dávka na 10 litrov vodyČakacia lehota v dňochPovolené kombinácie a poznámky
broskyneKučeravosť listov broskýň 10-20g21 dníProti kučeravitosti listov ošetrite v období nalievania pukov až tesne pred pučaním. Ošetrenie opakujte v 7-14 dňových intervaloch najmä ak prevláda chladné a vlhké počasie. Na ošetrenie použite dostatočné množstvo postrekovej tekutiny.
čerešneDierkovitosť listov 7,5g21 dníprvé ošetrenie sa robí 3-4 týždne po odkvitnutí, ďalšie asi o 10 dní.
čerešneŠkvrnitosť listov čerešní a višní 7,5g21 dníprvé ošetrenie sa robí 3-4 týždne po odkvitnutí, ďalšie asi o 10 dní.
višneDierkovitosť listov 7,5g21 dníprvé ošetrenie sa robí 3-4 týždne po odkvitnutí, ďalšie asi o 10 dní.
višneŠkvrnitosť listov čerešní a višní 7,5g21 dníprvé ošetrenie sa robí 3-4 týždne po odkvitnutí, ďalšie asi o 10 dní.
jadrovinyChrastavitosť jadrovín 7,5g-12g21 dníProti chrastavitosti prípravok aplikujte pri výskyte choroby pred kvitnutím vo vyššej dávke (10g), po odkvitnutí a za slabšieho infekčného tlaku v nižšej dávke (7,5g). Použite dostatočné množstvo postrekovej tekutiny, aby boli stromy dokonale ošetrené.
marhuleHnednutie listov 7g21 dní2-3 týždne po odkvitnutí
ružečierna škvrnitosť listov ruží 10g3 dnipo zistení príznakov
Napísať hodnotenie