Metarex M 3x100g

Tento produkt ešte nebol hodnotený Napísať hodnotenie
4,30
Bez DPH: 3,58€
Dostupnosť:
Skladom
Kód produktu:
div_129

Zdieľať

Návnadový prípravok s účinnou látkou zo skupiny karbamátov proti všetkým druhom slimákov a slizniakov v poľnohospodárskych plodinách a záhradných kultúrach.
Mesurol Alimax je prípravok s vynikajúcimi návnadovými vlastnosťami a rýchlym, na teplote nezávislým pôsobením. Vyznačuje sa veľmi dobrou odolnosťou proti dažďu a vlhkosti, čo je vzhľadom na aktivitu slimákov dôležitý predpoklad istoty zásahu.
ODPORÚČANIA PRE APLIKÁCIU.
POĽNOHOSPODÁRSKE PLODINY: Aplikáciu je možné vykonať pred vzchádzaním, a to najmä u náchylných plodín (napr. repka olejná) a pri očakávanom silnom výskyte škodcu, alebo po vzchádzaní plodín, avšak vždy bezprostredne po napadnutí, t.j. po zistení prvých poškodení na listoch na napadnutých rastlinách. Maximálne 2 aplikácie v priebehu vegetácie u ošetrovanej plodiny.
ZÁHRADNÉ KULTÚRY: V zeleninárstve a pri pestovaní jahôd je potrebné vykonať aplikáciu tak, aby neboli zasiahnuté kultúrne rastliny. Ošetrenie vykonajte na začiatku napadnutia rovnomerným rozhodením medzi pestovanými plodinami. Maximálne dve aplikácie v priebehu vegetácie u ošetrovanej plodiny. Aplikácia sa nesmie vykonávať vo vzdialenosti menšej než 10 metrov od vodných plôch. Pri dávkovaní 0,5 g/m2 vystačí obsah balenia na 100 m2. V záhradkách sa používa v dávke 0,5 g/m2. Najvhodnejšia doba aplikácie je v popoludňajších alebo večerných hodinách. V prípade, že návnada je do druhého dňa skonzumovaná bez zbytku, doporučuje sa vykonať ešte jedno ošetrenie, ktoré zabezpečí zničenie zostávajúcich slimákov. Na ochranu cenných kultúr sa doporučuje vytvoriť ochranný pás okolo kultúry široký asi 3-5 cm, do ktorého nasypeme príslušné množstvo prípravku (0,5 g/m2 ). Prípravok sa nesmie sypať priamo na rastliny, ale len na pôdu okolo nich. Vhodné je tiež obsýpanie ohrozených hriadok kvetov, zeleniny, parenísk, skleníkov a tiež posýpanie stolov a parapetov v skleníkoch v dávke 0,5 g/m2. Rastliny nesmú prísť do styku s prípravkom!

PlodinaŠkodlivý činiteľKoncentrácia v %Dávka na 10 litrov vodyČakacia lehota v dňochPovolené kombinácie a poznámky
poľnohospodárske plodinySlimáky a Slizniaky 0,5gAT 
záhradné kultúry, jahody - cestičky a pod.Slimáky a Slizniaky 1gAT Napísať hodnotenie