Apollo 50 SC 8ml

Tento produkt ešte nebol hodnotený Napísať hodnotenie
1,82
Bez DPH: 1,52€
Dostupnosť:
Skladom
Kód produktu:
div_107

Zdieľať

Selektívny akaricíd vo forme tekutého dispergovateľného koncentrátu, určený na ničenie vajíčok a prvých pohyblivých štádií roztočcov na ovocných drevinách, viniči hroznorodom a okrasných rastlinách.
ÚČINNÁ LÁTKA: 500g/l clofentezin
VÝHODY POUŽITIA:
- spoľahlivá účinnosť
– krátka ochranná doba
– široký termín použitia
POSOBENIE PRÍPRAVKU: Apollo je špecifický kontaktný akaricíd, hubiaci vaj´čka a prvé pohyblivé štádia roztočcov. Dospelé jedince nehubí, preto pri aplikácii na rozvinutú populáciu roztočcov, zahrňujúcu aj dospelé jedince, sa účinok prejavý až s odstupom dvoch týždňov. Apollo má výborný reziduálny účinok. Pre včely je relatívne neškodný a taktiež je bezpečný pre iné druhy užitočných živočíchov, najmä Amblyseilus, Phytoyetzellia, Anthocoris, Chrysopa, Orius, Stethotus a Encarsia, je preto obzvlášť vhodný pre integrované systémy ochrany rastlín.
TERMÍN APLIKÁCIE: Pri ošetrení jadrovín, kôstkovín a viniča pred kvetom ošetrujte na začiatku liahnutia lariev zo zimných vajíčok. Pri doporučovaných dávkach nebola doposiaľ na hlavných plodinách a kultivaroch pozorovaná fytotoxicita. Pred ošetrením väčšieho množstva okrasných rastlín sa však doporučuje overiť ich citlivosť k prípravku v daných miestnych podmienkach. Pri ošetrení niektorých druhov okrasných rastlín môže vytvárať farebný povlak na povrchu, ktorý však možno ľahko zmyť s vodou. Na zlepšenie a predĺženie akaricídneho účinku do postrekov pridajte 2,5-5ml / 100m2 Agrovitalu, čo predlžuje ochranné krytie a eliminuje vplyvy počasia.
Prípravok Apollo je miešateľný s väčšinou bežne používaných insekticídov, fungicídov a emulgovateľných olejov. Nie je miešateľný s Bordóskou a sírovápennou zmiešaninou.
UPOZORNENIE: Opakované používanie akaricídov s rovnakým mechanizmom účinku môže viesť k rozvoju rezistentnej populácie roztočcov. K zabráneniu, alebo oddialeniu vývoja rezistencie doporučujeme používať prípravok Apollo nasledujúcim spôsobom:
OVOCNÉ DREVINY: Počas jednej vegetačnej sezóny aplikujte na tom istom pozemku prípravok obsahujúci účinnú látku clofentezine, hexythiazox, flufenoxuron, či iný akaricíd zo skupiny acylomočovín, najviac jedenkrát za sezónu.
VINIČ HROZNORODÝ: Prípravok Apollo aplikujte najviac jeden krát počas jednej vegetačnej sezóny a to len na začiatku, alebo najneskôr v strede sezóny.
OKRASNÉ RASTLINY: Prípravok Apollo používajte maximálne dvakrát počas jednej vegetačnej sezóny, nie však tesne za sebou. Ošetrenie je nutné striedať s inými prípravkami.

 

PlodinaŠkodlivý činiteľKoncentrácia v %Dávka na 10 litrov vodyČakacia lehota v dňochPovolené kombinácie a poznámky
jadrovinyRoztočce0.04%4ml40 dní 
kôstkovinyRoztočce0,04%4ml40 dní 
viničRoztočce 4mlAT 
vinič (na víno)Roztočce0,04%4mlAT 
vinič (stolové hrozno)Roztočce0,04%4ml90 dní 
okrasné rastlinyRoztočce0,04-0,06%4-6ml5 dní 
okrasné drevinyRoztočce0,04-0,06%4-6ml5 dní 

  Postreky, Lacné postreky, najlacnejšie postreky, lacné agrochémia, agrochemikálie, lacné agrochemikálie, striekanie, fungicídy, hubové choroby, ochrana rastlín, peronospóra, múčnatka, botrytída, sivá pleseň, biela hniloba, fytofória, mandolinka, pásavka zemiaková, voška, vošky, škodca, roztoč, burina, zelenina, agronómia, poľnohospodárstvo, vinárstvo, vinohrad, vinohradníctvo, vinič, ovocné sady, ovocinárstvo, ovocné stromy, Lacné postreky, najlacnejšie postreky, kontaktný postrek, systémový postrek, herbicíd, fungicíd, insekticíd, akaricíd, biocíd, lacné postreky 

Napísať hodnotenie