Karate Zeon 5 CS 20ml

Tento produkt ešte nebol hodnotený Napísať hodnotenie
3,08
Bez DPH: 2,57€
Dostupnosť:
Skladom
Kód produktu:
div_127

Zdieľať

Postrekový, svetlostabilný, syntetický, pyrethtoidný insekticídny prípravok v progresívnej úprave – mikroenkapsulát (CS), určený na ochranu poľnohospodárskych plodín proti cicavým a žravým škodcom.
Prípravok Karate Zeon na báze účinnej látky lambda-cyhalothrin, patrí do skupiny syntetických svetlostabilných pyrethroidov. Hmyz usmrcuje ako dotykový a požerový jed. Pôsobí predovšetkým proti žravým škodcom (Lepidoptera, Coleoptera) ako kontaktný jed. Ďalej má veľmi dobrý účinok na cicavý hmyz (Homoptera). Je svetlostabilný, čo umožňuje jeho použitie aj proti postupne nastupujúcim škodcom. Dráždivé účinky vyvolávajú nekľud u hmyzu a nútia aj skryte žijúce druhy ku kontaktu s účinnou látkou.
Technológia Zeon bola vyvinutá a je patentovaná spoločnosťou Syngenta. V porovnaní s inými formulačnými technológiami mikroenkapsulácie má celý rad výhod (napr. veľkosť kapsuliek Karate Zeon sa pohybuje v rozmedzí 3-5 mikrónov na rozdiel od konvenčných formulácii, kde je veľkosť 20-50 mikrónov. Jedná sa o formuláciu s rýchlo sa uvoľňujúcou účinnou látkou. Formulácia obsahuje nízke množstvo rozpúšťadiel a má vysokú mrazuvzdornosť.
Formulácia typu Zeon významne zlepšuje toxikologické parametre (dráždivosť očí a pokožky).
Formulácia typu Zeon neovplyvňuje hladinu rezíduí v ošetrených plodinách v porovnaní s formuláciami EC a WG a taktiež nie sú rozdiely v environmentálnych parametroch ani vplyve na necieľové organizmy (napr. včely).
Podstata účinku spočíva v tom, že po aplikácii prípravku Karate Zeon nastáva odparenie postrekovej tekutiny z povrchu ošetrenej rastliny a okamžite po zaschnutí väčšie mikrokapsulky pukajú a uvoľňujú účinnú látku. Menšie kapsulky zostávajú neporušené ale taktiež rýchlo uvoľňujú L-cyhalotrin na povrch ošetrenej rastliny. Postrek sa vyznačuje vysokou adhéziou k povrchu rastliny. Olejová zložka napomáha zväčšiť akčný rádius až o 40%.
Prípravok Karate Zeon je povolený k ochrane viac ako 100 plodín proti viac ako 250 škodcom.
ODPORÚČANIA SPOLOČNOSTI SYNGENTA:
Aplikácia celosvetovo najpredávanejšieho insekticídu Karate má tieto prednosti: dlhodobá insekticídna clona, bleskový insekticídny nástup, vysoká návratnosť, nízke dávkovanie, spoľahlivý účinok pri nízkych teplotách, nezávislosť na vývojových štádiách kultúrnych plodín. Vzhľadom na kontaktný účinok je potrebné použiť dávku vody na úrovni 3 až 4 litre na 100m2.
Pri ochrane repky odporúčame aplikáciu vykonať už na jeseň proti piliarke, skočkám a kratonoscom. Zabránime tým medzerovitosti porastov a zabránime oslabeniu porastov pred zimou. Na jar je výhodou u prípravku Karate Zeon vysoká účinnosť v období nižších a kolísajúcich teplôt – typické prejavy pre toto obdobie. Dve jarné aplikácie proti krytonoscom a blyskáčikovi repkovému vytvoria insekticídnu clonu trvajúcu niekoľko týždňov.
V oblastiach, kde sa zistil slabší účinok pyrethroidov na pásavku zemiakovú, je nutné takéto prípravky aspoň na 1 rok z používania vynechať.

PlodinaŠkodlivý činiteľKoncentrácia v %Dávka na 10 litrov vodyČakacia lehota v dňochPovolené kombinácie a poznámky
hrachListáriky 1,5mlAT 
bôbListáriky 1,5mlAT 
zemiakyPásavka zemiaková 1,5ml14 dní 
zemiakyVošky 3ml14 dnízákaz vstupu 3 dni
ovocné drevinyHúsenice 1mlATpred kvitnutím
jabloneObaľovač jablčný (1. generácia) 1,5ml28 dní 
jablonePodkopáčik špirálový 10mlAT 
jabloneKvetovka jabloňová0,05%5mlAT 
broskyneObaľovač broskyňový (východný) 1,5ml28 dní 
viničObaľovače 1,5mlATpodľa signalizácie
jahodyKvetovka jahodová 2mlAT 
cesnakFúzavka cesnaková0,05%5mlATpodľa návodu
kapustová zeleninaMlynárik kapustový 1,5ml14 dní 
kapustová zeleninaSkočky na hlúbovinách 1,5mlAT 
paprikaVošky na paprike0,02%2ml7 dní 
rajčiakMolica Skleníková na rajčiakoch0,025%2,5ml7 dní 
rajčiakPásavka zemiaková 1,5ml7 dní 
uhorkyMolica skleníková na uhorkách0,025%2,5ml5 dní 
okrasné rastlinyMolica skleníková na okrasných rastlinách0,05-0,1%5-10ml3 dni 
okrasné rastlinyVošky na okrasných rastlinách 3ml3 dni 
okrasné rastlinyStrapky na okrasných rastlinách 3ml3 dni 
okrasné rastlinyHúsenice 3ml3 dni 
okrasné rastlinyChrobáky 3ml3 dni 
okrasné rastlinyPloštice 3ml3 dniNapísať hodnotenie